Zasklení

Izolační sklo je v dnešní době neodmyslitelnou součástí moderní výstavby. Je tvořeno dvěma nebo více tabulemi plochého skla, jejichž vzdálenost je vymezována různě širokými hliníkovými, nerezovými nebo plastovými distančními profily. Vnější okraj izolačního skla je po celém obvodě utěsněn trvale pružným tmelem, který zabraňuje pronikání vlhkosti do dutiny. Dutina mezi skly je vyplněna vysušeným vzduchem nebo, pro zvýšení tepelné izolace, vzácným plynem (argon, krypton). Správným výběrem zasklení lze snížit náklady na vytápění, přispět ke snížení zatížení životního prostředí emisemi oxidu uhličitého, zajistit příjemné klima bytu i v blízkosti oken, chránit sebe i své blízké před úrazem v důsledku prasknutí skla, redukovat hlukovou zátěž, ochránit dům před nevítanými návštěvníky i zabránit nadměrnému ohřívání prostor slunečními paprsky.

Standardně naše okna zasklíváme izolačními dvojskly 24 mm ve složení 4-16-4 plněné argonem s teplým plastovým rámečkem Swisspacer. Tepelný prostup tohoto skla je U=1,1 W/m2K.

Nadstandardně naše okna zasklíváme izolačními trojskly 40 mm ve složení 4-14-4-14-4 plněné argonem s teplým plastovým rámečkem Swisspacer . Tepelný prostup tohoto skla U=0,6 W/m2K.

Plastový distanční rámeček Swisspacer je jedním z nejvíce používaných teplých rámečků na trhu, a to z důvodu svých vynikajících tepelných a mechanicko-termických vlastností. Díky těmto vlastnostem se razantně snižuje tepelná vodivost izolačního skla a tím se zamezuje rosení na vnějších okrajích izolačních skel .Další jeho velkou předností je široký výběr hloubky distančního rámečku a velká škála barev pro přizpůsobení barvě okna.

Fotogalerie